Akademia Polskiego Filmu — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Akademia Polskiego Filmu

Akademia Polskiego Filmu

Akademia Polskiego Filmu to przede wszystkim dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego, który niezmiennie od 2009 roku przyciąga wielu studentów i wolnych słuchaczy do sal kinowych. Obecnie zajęcia prowadzone są na uniwersytetach w Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Wykładowcami są utytułowani filmoznawcy, profesorowie i doktorzy z uczelni z całej Polski. Każde zajęcia, na które składa się wykład oraz projekcja filmowa, prowadzone są przez inną osobę, znawcę danego tematu.

Program APF składa się z ponad stu tytułów i jest rozłożony na cztery semestry, obrazuje dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. Podstawą ich wyboru były dopełniające się kryteria: rangi osiągnięć i poszukiwań artystycznych oraz szczególnie życzliwego przyjęcia przez widownię. Chronologiczna konstrukcja programu ułatwia poznanie tendencji dominujących w danym okresie i kierunków rozwojowych. Akademia Polskiego Filmu uzupełnia humanistyczne programy wyższych uczelni, jednocześnie pełniąc funkcje wolnej wszechnicy.

Program Akademii Polskiego Filmu i więcej informacji: https://akademiapolskiegofilmu.pl/pl

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej