A gdyby tak pożegnać wakacje w wyjątkowy sposób? Połączyć spacer wśród drzew z przedwojennym kinem plenerowym, zrobić sobie torbę techniką sitodruku, zajrzeć do domu pisarza, Jarosława Iwaszkiewicza, a na koniec … przysiąść na piknik w stawiskim parku?
Taka okazja w ostatnią sobotę sierpnia. Od 12:00 zapraszamy na tereny zielone wokół Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów, gdzie wspólnie z Urzędem Miasta w Podkowie Leśnej oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich przygotowaliśmy program pełen atrakcji.
Program
godz. 12.00 warsztaty z sitodruku „Zrób sobie torbę z kawałkiem historii” grupa dzieci
(lokalizacja: weranda domu Iwaszkiewiczów)
godz. 14.00 warsztaty z sitodruku „Zrób sobie torbę z kawałkiem historii” grupa dorośli
(lokalizacja: weranda domu Iwaszkiewiczów)
godz. 12.00 spacer przyrodoznawczy „Rozmowy z drzewami w ogrodzie poety” grupa dorośli
(zbiórka przy wejściu głównym do domu Iwaszkiewiczów)
godz. 14.00 spacer przyrodoznawczy „Rozmowy z drzewami w ogrodzie poety” grupa dzieci
(zbiórka przy wejściu głównym do domu Iwaszkiewiczów)
godz. 15:00 kino na leżakach: pokaz wielkiego hitu przedwojennego kina „Czy Lucyna to dziewczyna?" z 1934 roku, z pamiętnymi rolami Eugeniusza Bodo, Mieczysławy Ćwiklińskiej i Jadwigi Smosarskiej. Czas trwania: 76 min
Przed filmem prelekcja Katarzyny Wajdy, filmoznawczyni z FINA, która opowie dlaczego ten film jest jedną z najważniejszych komedii lat 30. i co nam dziś mówi o tamtych czasach. Przyjrzymy się też postaciom gwiazd przedwojennego kina – skąd wziął się fenomen Smosarskiej i Bodo.
FINA jest partnerem pokazu.
Film można obejrzeć także za darmo w portalu VOD Ninateka.pl.
(lokalizacja: ekran plenerowy na szczytowej ścianie domu Iwaszkiewiczów)
godz. 16:30 kino na leżakach: pokaz filmu dokumentalnego „Jarosław Iwaszkiewicz - jakim pozostał w ludzkiej pamięci?" z 1993 roku, z archiwalnymi wypowiedziami I. Krzywickiej, Cz. Miłosza i A. Wajdy. Czas trwania: 69 min
(lokalizacja: ekran plenerowy na szczytowej ścianie domu Iwaszkiewiczów)
Lokalizacja B: tereny wokół wiaty i placu zabaw, na lewo w głębi od domu Iwaszkiewiczów (patrząc od frontu)
godz. 12.30 pokaz baniek i animacje dla dzieci (lokalizacja: trawnik w rejonie placu zabaw i wiaty)
godz. 13.00 warsztaty artystyczne dla dzieci, dwie grupy: zabawa malowaniem na podobraziu, nauka tworzenia ptaków z szyszek
godz. 16.30 wspólne ognisko. Prowiant na ognisko zapewniają Gospodarze Wydarzenia (kiełbaski, chleb, keczup, musztardę, napoje, jednorazowe naczynia).
(lokalizacja: przeznaczona do tego wiata w głębi parku)
Wstęp
Wstęp na wszystkie wydarzenia WOLNY. Na warsztaty z sitodruku i spacery przyrodoznawcze – liczba miejsc ograniczona (25 os w grupie max), obowiązują zapisy (przez profil Muzeum na FB). Można zabrać własne kosze piknikowe i koce na cały czas trwania imprezy.
W dniu wydarzenia budynek Muzeum pozostaje otwarta dla zwiedzających zgodnie ze stałym harmonogramem (10:00-16:00). Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.stawisko.pl.