Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Sekrety słynnych płyt odkrywa Piotr Metz

Razem z Piotrem Metzem będziemy odkrywać sekrety słynnych płyt i delektować się ich dźwiękami w systemie Dolby Atmos. Dolby Atmos to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie dźwięku przestrzennego – wielokanałowy dźwięk docierający już nie tylko z bocznych ścian, z przodu i z tyłu, ale także znad głów słuchaczy przenosi widza w inne przestrzenie dźwięku. Dzięki dodatkowym głośnikom zawieszonym pod sufitem, widz znajduje się w „bańce dźwiękowej”, słysząc i odróżniając dźwięki docierające z każdego kierunku. Nie mamy wątpliwości, że opowieści Piotra Metza o płytach będą równie fascynujące jak samo ich słuchanie!


Prowadzący


Piotr Metz – dziennikarz muzyczny, prawdziwa osobistość radiowego świata. Współpracował z najważniejszymi rozgłośniami w Polsce: Polskim Radiem, grupą Eurozet, Radiem Eska, czy RMF FM, które też pomógł wywindować na szczyt popularności. Jego głos znany jest dobrze słuchaczom takich audycji, jak: „Zapraszamy do Trójki”, „Rock’n’roll – historia powszechna”, „Akademia muzyczna Trójki”, „Lista osobista”, „Nocna strefa”. Prywatnie – wielki fan Beatlesów.


Lista dotychczasowych spotkań.


O systemie Dolby Atmos


Dolby Atmos to obecnie najbardziej zaawansowane rozwiązanie dźwięku przestrzennego – wielokanałowy dźwięk docierający już nie tylko z bocznych ścian, z przodu i z tyłu, ale także znad głów słuchaczy przenosi widza w inne przestrzenie dźwięku. Dzięki dodatkowym głośnikom zawieszonym pod sufitem, widz znajduje się w „bańce dźwiękowej”, słysząc i odróżniając dźwięki docierające z każdego kierunku.



System Dolby Atmos zainstalowany w sali wielofunkcyjnej FINA został precyzyjnie zaprojektowany i dopasowany do wymiarów sali oraz wystrojony zgodnie z wytycznymi Dolby Laboratories oraz panującymi w sali warunkami akustycznymi. Dzięki temu sala otrzymała Certyfikat Dolby Atmos. Wykorzystuje on 40 kanałów dźwiękowych (6 podstawowych i 34 efektowe).


  • 3 główne zaekranowe kanały szerokopasmowe: Lewy/Centralny/Prawy
  • 1 główny zaekranowy kanał subniskotonowy LFE
  • 2 efektowe kanały subniskotonowe LFE1 i LFE2
  • 7 szerokopasmowych kanałów efektowych na lewej ścianie sali
  • 7 szerokopasmowych kanałów efektowych na prawej ścianie sali
  • 14 szerokopasmowych kanałów efektowych rozmieszczonych w dwóch rzędach pod sufitem
  • 6 szerokopasmowych kanałów efektowych na tylnej ścianie sali.
Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej