Zestaw animacji walentynkowych dla dorosłych — Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Zestaw animacji walentynkowych dla dorosłych

kadr z filmu „Zbrodnia na ulicy kota Brzuchomówcy”, reż Zenon Wasilewski
kadr z filmu „Zbrodnia na ulicy kota Brzuchomówcy”, reż Zenon Wasilewski

„Zbrodnia na ulicy Kota Brzuchomówcy”, reż. Zenon Wasilewski , 17 min, 1961, Polska

Ballada o nieszczęśliwie zakochanym, dwuwymiarowym poecie.


„Humoreska”, reż. Henryk Ryszka, 7 min, 1967, Polska


Humoreska o przewrotnej naturze ludzkiej i trudnych relacjach miłosnych. Nieznajoma para obrzuca się nawzajem coraz bardziej pożądliwymi spojrzeniami. Kobieta stara się być niedostępna, zaś mężczyzna jest coraz silniej zaangażowany - wysyła zakochane spojrzenia, kwiaty, śpiewa miłosne serenady. Pojawia się jednak kolejny adorator.


„Jak zbrzydło powidło”, reż. Ryszard Antoniszczak, 4 min, 1977, Polska


Historia z przymrużeniem oka o dwóch przyjaciołach: Dżemie i Powidle. Powidło wspomina swoją dawną wielką miłość do Konfitury, po której została mu tylko... pleśń.


„Figurynki z saskiej porcelany”, reż. Krystyna Dobrowolska, 8 min, 1971, Polska


Urocza opowieść o zakochanym porcelanowym arlekinie, który przemierza komnatę, aby dotrzeć do ukochanej.


„Latające włosy”, reż. Piotr Dumała, 8 min, 1984, Polska


Para zakochanych spaceruje nocą po parku. Piękna miłosna etiuda kończy się sceną, w której silna ulewa powala drzewa i zmienia scenerię parku. Przytulona para przechadza się schroniona pod parasolem i znika w mroku.


„Meduza”, reż. Aleksander Sroczyński, 11 min, 1988, Polska


„Romanse”, 7 min, 1960, Polska


„E – 16”, 6 min, 1986, Polska


W powietrzu krążą różne owady, tańczą, zalecają się do siebie. Nagle para zakochanych ważek zmienia się w maź. Rozbite na szybie samochodu jadącego szosą zostają starte przez wycieraczki. W tym czasie para w samochodzie zajmuje się intensywnie swoimi osobistymi sprawami.


„Piękna filiżanka”, reż. Marian Kiełbaszczak, 8 min, 1978, Polska


W filmie Mariana Kiełbaszczaka ożywają przedmioty codziennego użytku znajdujące się w kuchni, a towarzyszy im muzyka utrzymana w konwencji operowej. Kuchenny rondel zakochuje się nieszczęśliwie w pięknej filiżance.


„NGC”, reż. Aleksander Sroczyński, 7 min, 1983, Polska


Science fiction z elementami horroru. Z lądującego przy drodze pojazdu kosmicznego wydobywa się plazma, przybierając kształt... atrakcyjnej kosmitki. Zabiera ją do samochodu podstarzały podrywacz. Nawet nie przypuszcza, jakie atrakcje go czekają?

Fundusze Europejskie Logotyp: Na granatowym tle częściowo widoczne trzy gwiazdki żółta, biała i czerwona obok napis European, funds digital of Poland. biało-czerwona flaga polska obok napis Rzeczpospolita Polska Logotyp z lewej strony napis Unia Europejska Logotyp. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. po prawej strony na granatowym tle 12 żółtych gwiazdek tworzących okrąg flaga Unii Europejskiej